Susumu RG1608N-7321-D-T5
RG1608N-7321-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-7321-D-T5
Brief Description
RES SMD 7.32KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-7321-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-7321-D-T5
QUANTITY
RG1608N-7321-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-7321-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-7321-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-7321-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-7321-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-7321-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-7321-D-T5
IC FPGA 158 I/O 240PQFP datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.6W 14ETSSOP datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 340K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING RECPT 48POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ CMOS SMD datasheet.pdf