Susumu RG1608N-7321-D-T5
RG1608N-7321-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-7321-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 7.32KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-7321-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-7321-D-T5
QUANTITY
RG1608N-7321-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-7321-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-7321-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-7321-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-7321-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-7321-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-7321-D-T5
CORD COIL SGL END 4-4 BLACK 7' datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 14POS VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 2.5V 10% 2917 datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf