Susumu RG1608N-751-W-T5
RG1608N-751-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-751-W-T5
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-751-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-751-W-T5
QUANTITY
RG1608N-751-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-751-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-751-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-751-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-751-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-751-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-751-W-T5
IC SWITCH QUAD SPST 16LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 65V 0.1A SOT-323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
CONN TERM BLK DISC 10-26AWG BK datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf