Susumu RG1608N-7870-C-T5
RG1608N-7870-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-7870-C-T5
Brief Description
RES SMD 787 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-7870-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-7870-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-7870-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-7870-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-7870-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-7870-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-7870-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-7870-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-7870-C-T5
SCR PHASE CONT 1600V 650A B-PUK datasheet.pdf
IC MOSFET DVR DUAL BOOTST 10MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
RES ARRAY 6 RES 20K OHM 12SIP datasheet.pdf
IC CONVERTER FREQ-VOLTAGE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS R/A .100 T/H datasheet.pdf
OSC XO 150.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS datasheet.pdf
MSS ONSTRIP SERIES3 BULLETNOSE datasheet.pdf
CAP FILM 1.6NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf