Susumu RG1608N-8870-W-T5
RG1608N-8870-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-8870-W-T5
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-8870-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-8870-W-T5
QUANTITY
RG1608N-8870-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-8870-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-8870-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-8870-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-8870-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-8870-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-8870-W-T5
SOLDER RMA FLUX 28AWG 63/37 1LB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
INSULATOR datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 21.34MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC DDR3 4GB 96BGA datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 80V TO-263AB datasheet.pdf