Susumu RG1608N-9762-C-T5
RG1608N-9762-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-9762-C-T5
Brief Description
RES SMD 97.6K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-9762-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-9762-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-9762-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-9762-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-9762-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-9762-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-9762-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-9762-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-9762-C-T5
TERMINAL BLOCK 3.81MM 7POS PCB datasheet.pdf
SWITCH BASIC SPDT 3A 80GF datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST RED datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" 1MM 22POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
SL 5.08/24/90B 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM datasheet.pdf
LED B/L FOR DOGXL240 YLW/GRN datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf