Susumu RG1608P-134-B-T1
RG1608P-134-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-134-B-T1
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-134-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-134-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-134-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-134-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-134-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-134-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-134-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-134-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-134-B-T1
IC MPU SCC 10MHZ 44PLCC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 24V datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 8V 0.775A SOT-363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM 16SO datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-5VOUT 1W datasheet.pdf
RES 7.74K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
15KV 30A REM B/H EXP LINK DCR334 datasheet.pdf