Susumu RG1608P-1650-C-T5
RG1608P-1650-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-1650-C-T5
Brief Description
RES SMD 165 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-1650-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-1650-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-1650-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-1650-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-1650-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-1650-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-1650-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-1650-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-1650-C-T5
DIODE MODULE 1.6KV 80A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 18POS GOLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 26.9"L X 24"W datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 300MA 2.84 OHM datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
USB CABLE 6FT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf