Susumu RG1608P-221-C-T5
RG1608P-221-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-221-C-T5
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-221-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-221-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-221-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-221-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-221-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-221-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-221-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-221-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-221-C-T5
IC SRAM 144KBIT 15NS 80TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .163 TIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC DECODER/COUNTER 32BIT 32-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 10 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf