Susumu RG1608P-2321-B-T1
RG1608P-2321-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2321-B-T1
Brief Description
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2321-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-2321-B-T1
QUANTITY
RG1608P-2321-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2321-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2321-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2321-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2321-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2321-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-2321-B-T1
IC COUNTER RIPPLE 7STAGE 14SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 781 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 4.8A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
20MM DBL. SPD. CAMERA W/ILS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 13MM datasheet.pdf
RAST 2.5 HDR ASSY 7POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 175W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf