Susumu RG1608P-243-C-T5
RG1608P-243-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-243-C-T5
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-243-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-243-C-T5
QUANTITY
RG1608P-243-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-243-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-243-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-243-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-243-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-243-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-243-C-T5
IC COUNTER SYNC PRESET BCD 16DIP datasheet.pdf
FILTER LINE 22MH 0.4A TYPE 270 datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RELAY PHOTOVO 20V 2.5A 6-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
DGTL OSCOPE 12BIT 200MHZ 4CH datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MICRO 51C P 3" YEL JACKP NI datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf