Susumu RG1608P-2673-B-T1
RG1608P-2673-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2673-B-T1
Brief Description
RES SMD 267K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2673-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-2673-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-2673-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2673-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2673-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2673-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2673-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2673-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-2673-B-T1
SWITCH OPERATOR SQ 1 OR 2 POL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.00V SC70-3 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M8 1.5MM NPN NO datasheet.pdf
CBL 25POS 0.5MM JMPR TYPE D 5" datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
SAS RECEPT VERT EXT HT PRESS-FIT datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO35 datasheet.pdf