Susumu RG1608P-2800-C-T5
RG1608P-2800-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-2800-C-T5
Brief Description
RES SMD 280 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-2800-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-2800-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-2800-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-2800-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-2800-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-2800-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-2800-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-2800-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-2800-C-T5
CONN PLUG 3POS FEMALE R/A PCB datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
Crystal 7.3728MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 16-22AWG YLW datasheet.pdf
POT 100K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 287K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf
RES 16.4 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE SCKT datasheet.pdf