Susumu RG1608P-3092-C-T5
RG1608P-3092-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3092-C-T5
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3092-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-3092-C-T5
QUANTITY
RG1608P-3092-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3092-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3092-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3092-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3092-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3092-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-3092-C-T5
FIXED IND 680NH 450MA 600 MOHM datasheet.pdf
FERRITE BEAD CORE EMI H/F 9.25MM datasheet.pdf
BANANA JACK PNL MT NICK 10PC RED datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN PIN COAX SIZE 5 CABLE 142 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
CONN FIBER FSD PLUG DUPLX 125UM datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 2POS datasheet.pdf
RES 13K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf