Susumu RG1608P-3320-B-T1
RG1608P-3320-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-3320-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-3320-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-3320-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-3320-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-3320-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-3320-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-3320-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-3320-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-3320-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-3320-B-T1
FILTER POWER LINE EMI 6A WIRE datasheet.pdf
VARISTOR 324V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND BLUE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 10A TO277A datasheet.pdf
CAP CER 82PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
MICRO 21POS SKT 8" datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 33 OHM 0606 datasheet.pdf