Susumu RG1608P-393-B-T5
RG1608P-393-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-393-B-T5
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-393-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-393-B-T5
QUANTITY
RG1608P-393-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-393-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-393-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-393-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-393-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-393-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-393-B-T5
SSD 56GB SCSI datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 512B OTP 20SSOP datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 119BGA datasheet.pdf
19P MTA156 CONN ASSY 18AWG LF datasheet.pdf
RES 1.05 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf