Susumu RG1608P-4321-B-T5
RG1608P-4321-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4321-B-T5
Brief Description
RES SMD 4.32KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4321-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-4321-B-T5
QUANTITY
RG1608P-4321-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4321-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4321-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4321-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4321-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4321-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-4321-B-T5
LED YEL RECT MODULAR VERT datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 8A D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS WIRE TO BRD datasheet.pdf
RES 397 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 0.100 T/H datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST 3.3V 2A 25WCSP datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 31 AWG 100 FT GN datasheet.pdf
SLEEVE datasheet.pdf
COUPLER 6 DB 2.6-5.2GHZ datasheet.pdf
OSC MEMS 10.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf