Susumu RG1608P-4420-C-T5
RG1608P-4420-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4420-C-T5
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4420-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-4420-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-4420-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4420-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4420-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4420-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4420-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4420-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-4420-C-T5
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 10ppm 12.5pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 25.3VC SMC datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CUT OFF PLUNGER datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 16POS VERT GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
REAR MT BNC R/A 75 OHM GRD datasheet.pdf