Susumu RG1608P-4422-B-T1
RG1608P-4422-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-4422-B-T1
Brief Description
RES SMD 44.2KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-4422-B-T1.pdf
Availability of RG1608P-4422-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-4422-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-4422-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-4422-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-4422-B-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-4422-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-4422-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-4422-B-T1
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 12V datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 1.5KVDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 0.033 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.2KV 10A TO220AC datasheet.pdf
RES SMD 464K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 950V 8A TO-247 datasheet.pdf