Stackpole Electronics Inc. RNF12FTC121K
RNF12FTC121K picture photo
Mfg. Part Number
RNF12FTC121K
Brief Description
RES 121K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF12FTC121K.pdf
Availability of RNF12FTC121K
QUANTITY
RNF12FTC121K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF12FTC121K
Internal Part NumberEIS-RNF12FTC121K
Standard Package2,500
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF12FTC121K
Related LinksRNF12F, RNF12FTC121K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF12FTC121K Details Description
Related parts for RNF12FTC121K
ADM10T/AE10M/ADM10T datasheet.pdf
IC DIODE ARRAY RC TERM 20-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC AMP AUDIO HP 0.6W STER 16TQFN datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 18MB 250MHZ 165BGA datasheet.pdf