Susumu RG1608P-52R3-W-T5
RG1608P-52R3-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-52R3-W-T5
Brief Description
RES SMD 52.3OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-52R3-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-52R3-W-T5
QUANTITY
RG1608P-52R3-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-52R3-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-52R3-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)52.3
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-52R3-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-52R3-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-52R3-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-52R3-W-T5
FAN AXIAL 25X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165BGA datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 19POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf