Susumu RG1608P-6650-C-T5
RG1608P-6650-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-6650-C-T5
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-6650-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-6650-C-T5
QUANTITY
RG1608P-6650-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-6650-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-6650-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-6650-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-6650-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-6650-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-6650-C-T5
TERM BLOCK PCB 5POS 5.08MM BLACK datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN FMALE M12 5POS STR 7M CABLE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC HYBRID CTRLR PWM DUAL 48QFN datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 4POS datasheet.pdf
BUSHING SPLIT 0.748" NYLON BLACK datasheet.pdf
RES SMD 4.7M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54 WIRE WRAP datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf