Susumu RG1608P-69R8-C-T5
RG1608P-69R8-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-69R8-C-T5
Brief Description
RES SMD 69.8OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-69R8-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-69R8-C-T5
QUANTITY
RG1608P-69R8-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-69R8-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-69R8-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-69R8-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-69R8-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-69R8-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-69R8-C-T5
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 5W SMBJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN DSUB CONTACT datasheet.pdf
STD POLY MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 1000VDC datasheet.pdf