Susumu RG1608P-7322-B-T5
RG1608P-7322-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-7322-B-T5
Brief Description
RES SMD 73.2KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-7322-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-7322-B-T5
QUANTITY
RG1608P-7322-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-7322-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-7322-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-7322-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-7322-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-7322-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-7322-B-T5
POT 500 OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL GREEN/YELLOW datasheet.pdf
VARISTOR 18V 30A 0603 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 10W DO213AB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 2700PF 100V 10% RADIAL datasheet.pdf