Susumu RG1608P-820-C-T5
RG1608P-820-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-820-C-T5
Brief Description
RES SMD 82 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-820-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-820-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-820-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-820-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-820-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-820-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-820-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-820-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-820-C-T5
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 21.38"W datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 2POS 5MM BLK datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 7A VFN datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf