Susumu RG1608P-8662-C-T5
RG1608P-8662-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-8662-C-T5
Brief Description
RES SMD 86.6K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-8662-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-8662-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-8662-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-8662-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-8662-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-8662-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-8662-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-8662-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-8662-C-T5
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 10PS R/A SHORT LATCH datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2.5KV NP0 2225 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 2A GP20 datasheet.pdf
21P MTA100 CONN GREEN LF datasheet.pdf
RES 47 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 390MA 650 MOHM datasheet.pdf