Susumu RG1608P-9092-D-T5
RG1608P-9092-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-9092-D-T5
Brief Description
RES SMD 90.9KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-9092-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-9092-D-T5
QUANTITY
RG1608P-9092-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-9092-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-9092-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-9092-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-9092-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-9092-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-9092-D-T5
OPTOISO 5.3KV DARLINGTON 6-DIP datasheet.pdf
SPACER W/DECIMAL POINT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 15MM datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 5A SCREW datasheet.pdf
CONN HSHM GUIDE PIN M4-.7-6G datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V Y5V 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
MOD LASER DWDM 8X50GHZ 200KM datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC DO-215AA datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf