Susumu RG1608P-9530-C-T5
RG1608P-9530-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-9530-C-T5
Brief Description
RES SMD 953 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-9530-C-T5.pdf
Availability of RG1608P-9530-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608P-9530-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-9530-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-9530-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-9530-C-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-9530-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-9530-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-9530-C-T5
RES ARRAY 5 RES 18K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 8CH 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 290PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TRANSFRMER BRUSH 1020 1020B datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf