Susumu RG1608Q-44R2-D-T5
RG1608Q-44R2-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608Q-44R2-D-T5
Brief Description
RES SMD 44.2 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608Q-44R2-D-T5.pdf
Availability of RG1608Q-44R2-D-T5
QUANTITY
RG1608Q-44R2-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608Q-44R2-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608Q-44R2-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608Q-44R2-D-T5
Related LinksRG1608Q-, RG1608Q-44R2-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608Q-44R2-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608Q-44R2-D-T5
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC OPAMP GP 110KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC SW ANLG QUAD SPST 16DIP datasheet.pdf
CONN TERM BLK 10POS 5.08MM ANGLE datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 GL SN/PB datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SW ROTARY SP 200MA 0.3" 5POS PC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 5.9 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf