Susumu RG1608V-112-D-T5
RG1608V-112-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-112-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-112-D-T5.pdf
Availability of RG1608V-112-D-T5
QUANTITY
RG1608V-112-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-112-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-112-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-112-D-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-112-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-112-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-112-D-T5
EMITTER IR 935NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
STRIP MARKER 15 Y datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 14-SOIC datasheet.pdf
ALUMINUM SPLICE TIN PLATED datasheet.pdf
VRL GEARBOX 10:1 70MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf