Susumu RG1608V-1150-C-T5
RG1608V-1150-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1150-C-T5
Brief Description
RES SMD 115 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1150-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-1150-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-1150-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1150-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1150-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1150-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1150-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1150-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-1150-C-T5
CONN HDR 12POS STR DUAL .163 AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC VIDEO DIGITIZER TRPL 128MQFP datasheet.pdf
IC BIDIRECT TRSCVR 16BIT 48TVSOP datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 2K FLASH 28SSOP datasheet.pdf
NON-IMPACT PUNCHDOWN TOOL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 412.500MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf