Susumu RG1608V-1471-W-T5
RG1608V-1471-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1471-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.47K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1471-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-1471-W-T5
QUANTITY
RG1608V-1471-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1471-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1471-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1471-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1471-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1471-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-1471-W-T5
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK DBLR 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 23POS 5.08MM VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 3.81MM GREEN datasheet.pdf
D4N-2B31 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 20POS SMD datasheet.pdf