Susumu RG1608V-1581-W-T5
RG1608V-1581-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1581-W-T5
Brief Description
RES SMD 1.58K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1581-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-1581-W-T5
QUANTITY
RG1608V-1581-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1581-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1581-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1581-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1581-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1581-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-1581-W-T5
CONN TEST PROBE GOLD GREEN PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE STR PCB datasheet.pdf
MEMORY CARD MICROSD 1GB datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 1/16" 5.71" datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK PWM TSOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 412 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MGRID IDT REC W/POLKEY .76AULF datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE DIFF 4" H2O 6SIP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf