Susumu RG1608V-7320-D-T5
RG1608V-7320-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-7320-D-T5
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-7320-D-T5.pdf
Availability of RG1608V-7320-D-T5
QUANTITY
RG1608V-7320-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-7320-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-7320-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-7320-D-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-7320-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-7320-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-7320-D-T5
DIODE PIN 100V 100MA SOT323 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFG INV ADJ 5DDPAK datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC AMP VIDEO DIFF 14SO datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR UVLO 8SOIC datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 90POS EDGE MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
26500 2C 2#16 S TH RECP SS WC datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf