Susumu RG2012N-1182-B-T5
RG2012N-1182-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-1182-B-T5
Brief Description
RES SMD 11.8K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-1182-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-1182-B-T5
QUANTITY
RG2012N-1182-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-1182-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-1182-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-1182-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-1182-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-1182-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-1182-B-T5
CONSOLE ALUM 14.18"L X 8.61"W datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST N-INV 5DSBGA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK 5POS SIDE ENT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 39PF 6.3KV SL RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 30MA 28 OHM SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 240W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 15.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf