Susumu RG2012N-1473-C-T5
RG2012N-1473-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-1473-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 147K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-1473-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-1473-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-1473-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-1473-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-1473-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-1473-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-1473-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-1473-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-1473-C-T5
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER SHD 20POS TOP 1MM datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN CLEAR MINI SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS TIN SMD datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf