Susumu RG2012N-151-B-T5
RG2012N-151-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-151-B-T5
Brief Description
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-151-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-151-B-T5
QUANTITY
RG2012N-151-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-151-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-151-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-151-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-151-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-151-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-151-B-T5
IC OPAMP GP 750KHZ 14DIP datasheet.pdf
IC LINE DECODER/DEMUX INV 16SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MOD EDM COMPACT TYPE2 I.MX6 DUAL datasheet.pdf
IC BATT CHARGER 400MA RF 16QFN datasheet.pdf
OSC VCTCXO 20.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
508 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT THRU SKT datasheet.pdf