Susumu RG2012N-221-W-T1
RG2012N-221-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-221-W-T1
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-221-W-T1.pdf
Availability of RG2012N-221-W-T1
QUANTITY
RG2012N-221-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-221-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-221-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-221-W-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-221-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-221-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-221-W-T1
IC DAC 16BIT QUAD R-R OUT 16SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE B VERT datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
FUSE 400A 690V 1BKN/50 AR UC datasheet.pdf
RES 3.37K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CRIMPING JAW ASSY datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf