Susumu RG2012N-2261-B-T5
RG2012N-2261-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-2261-B-T5
Brief Description
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-2261-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-2261-B-T5
QUANTITY
RG2012N-2261-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-2261-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-2261-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-2261-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-2261-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-2261-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-2261-B-T5
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 14POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS SKT datasheet.pdf
CABLE DUCT PVC GRAY 6' datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 9.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LIMIT SW ADJUSTABLE ROD LEVER datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf