Susumu RG2012N-2553-W-T5
RG2012N-2553-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-2553-W-T5
Brief Description
RES SMD 255K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-2553-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-2553-W-T5
QUANTITY
RG2012N-2553-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-2553-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-2553-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)255k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-2553-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-2553-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-2553-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-2553-W-T5
FAN AXIAL 119X38MM 12VDC TERM datasheet.pdf
WIRE SADDLE MICRO TEARDR FR.11" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1A Lighting TSOT-23-6 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1100V 30A PLUS247 datasheet.pdf
RES 590K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
2 XM12 D-CODE STR OVERMOLD 5M datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CABLE 15COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CAP TANT POLY 75UF 75V AXIAL datasheet.pdf