Susumu RG2012N-2612-B-T5
RG2012N-2612-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-2612-B-T5
Brief Description
RES SMD 26.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-2612-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-2612-B-T5
QUANTITY
RG2012N-2612-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-2612-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-2612-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-2612-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-2612-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-2612-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-2612-B-T5
RES 8.2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 512KBIT 150NS 32TSOP datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONNECTOR PLUG BLU 28-26AWG LEAD datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 1.27 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
PANEL STEEL 22.2X40.2" WHT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf