Susumu RG2012N-274-D-T5
RG2012N-274-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-274-D-T5
Brief Description
RES SMD 270K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-274-D-T5.pdf
Availability of RG2012N-274-D-T5
QUANTITY
RG2012N-274-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-274-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-274-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-274-D-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-274-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-274-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-274-D-T5
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING 55POS SNGL .335 SMD datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 025 datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 DP datasheet.pdf
IC FLOW CTRL 36BIT 256-BGA datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
LENS 5MM SEAL WASHER/RETAINER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf