Susumu RG2012N-5230-D-T5
RG2012N-5230-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-5230-D-T5
Brief Description
RES SMD 523 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-5230-D-T5.pdf
Availability of RG2012N-5230-D-T5
QUANTITY
RG2012N-5230-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-5230-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-5230-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-5230-D-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-5230-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-5230-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-5230-D-T5
IC AMP VIDEO DISTRIBUTION 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH DIP 4POS HALF PITCH 24V datasheet.pdf
PROX SENS PLUG M30 NO datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 416BGA datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 3W 4122 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 64.2K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
ICL 16 OHM 20% 1.7A 8.5MM datasheet.pdf
LIGHT CURTAIN HAND 1110MM datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 240W datasheet.pdf