Susumu RG2012N-7151-B-T5
RG2012N-7151-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-7151-B-T5
Brief Description
RES SMD 7.15K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-7151-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-7151-B-T5
QUANTITY
RG2012N-7151-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-7151-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-7151-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-7151-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-7151-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-7151-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-7151-B-T5
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD8138AAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG 12P INLINE PIN SLD datasheet.pdf
EE16V THT TRANSFORMER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 8.2A IPAK-4 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf