Susumu RG2012N-911-C-T5
RG2012N-911-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-911-C-T5
Brief Description
RES SMD 910 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-911-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-911-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-911-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-911-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-911-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-911-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-911-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-911-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-911-C-T5
BOX PLSTC GRAY/CLR 7.86"LX5.9"W datasheet.pdf
IC COMPENSATR THERM MCRPWR 8SOIC datasheet.pdf
CONSOLE W/10M CABLE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
CAP MICA 9100PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50MA 230V datasheet.pdf
IC SRAM 1MB 10NS 44TSOP datasheet.pdf
SLIM RELAY datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 630VDC datasheet.pdf