Susumu RG2012P-1403-B-T5
RG2012P-1403-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1403-B-T5
Brief Description
RES SMD 140K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1403-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-1403-B-T5
QUANTITY
RG2012P-1403-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1403-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1403-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1403-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1403-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1403-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-1403-B-T5
SWITCH ROTARY 6P-6POS ENCLD 28V datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR UPG2031TQ datasheet.pdf
IC MON DUAL SUPPLY PREC TSOT23-8 datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
IC SENSOR HALL EFFECT AC 4SIP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 119BGA datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A TO220-5 datasheet.pdf