Susumu RG2012P-182-C-T5
RG2012P-182-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-182-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-182-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-182-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-182-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-182-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-182-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-182-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-182-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-182-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-182-C-T5
CAP CER 33PF 50V NPO 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LINK CONNECTOR 4 POS ORANGE COVE datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
2:1 HEAT SHRINK TUBING WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 1.5UF RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf