Susumu RG2012P-1910-B-T5
RG2012P-1910-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1910-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1910-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-1910-B-T5
QUANTITY
RG2012P-1910-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1910-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1910-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1910-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1910-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1910-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-1910-B-T5
RES SMD 1.15K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M10-1.25 6H 1-5V datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
IC OSC VCXO 240MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HDM SAPR220F280F K datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 14GHZ 16SMD datasheet.pdf