Susumu RG2012P-221-P-T1
RG2012P-221-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-221-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-221-P-T1.pdf
Availability of RG2012P-221-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-221-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-221-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-221-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-221-P-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-221-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-221-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-221-P-T1
TRANS PNP 25V 0.2A SOT-23 datasheet.pdf
IC BUFF DL UHS O/DRAIN 6MICROPAK datasheet.pdf
IC RADIO ICE 56-VSO datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 6.3V 10% 0603 datasheet.pdf
OSC VCXO 11.2896MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS SMD DBL ROW datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W datasheet.pdf