Susumu RG2012P-2432-D-T5
RG2012P-2432-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2432-D-T5
Brief Description
RES SMD 24.3K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2432-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-2432-D-T5
QUANTITY
RG2012P-2432-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2432-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2432-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2432-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2432-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2432-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-2432-D-T5
DIODE ARRAY GP 200V 8A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 12-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 670MA 450 MOHM datasheet.pdf
LENS BUBBLE 20MM DOWNLIGHT datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf